Упраўленне адукацыі Гомельскага гарвыканкама
Дзяржаўная ўстанова адукацыі
«Гімназія № 36 г. Гомеля імя І. Мележа»

246029, вул. Бр. Лізюковых, 16.

Тэл./факс: прыёмная 23-13-17  
Дырэктар: 26-59-84
26-48-65, 26-49-04, 26-52-45

Е-mail: BSG36.gomel@tut.by

Карысныя спасылкі

Квітнейце пад крылом бусліным, мова, Радзіма, народ...


План работы восеньскай лагернай змены “Азбука здароўя” аздараўленчага лагера дзённага знаходжання “Сузор’е”

пры дзяржаўнай установе адукацыі

“Гімназія №36 г.Гомеля імя І.Мележа”

Дата

Час

Мерапрыемства


Адказны

29.10

“Крочым да здароўя”

8.00 – 8.30

Збор дзяцей.  Ранішняя зарадка

Гарленка Л.М.

Іванова В.У.

8.30 – 9.00

Заняткі па ЗЛЖ. Гутарка “Правілы бяспечных паводзін у лагеры. Правілы дарожнага руху”

Матросава А.В.

9.00 – 9.30

Снеданне

Гарленка Л.М.

Матросава А.В.

9.30 – 10.30

Прагулка на свежым паветры “Крокі да здароўя”

Гарленка Л.М.

Матросава А.В.

10.30 – 11.15

Адкрыццё лагернай змены “Азбука здароўя”

Яфрэмаў Я.У.

Назаранка Ю.М.

11.15 –12.00

Віктарына “Маё здароўе – у маіх руках”. Конкурс малюнкаў “Што карысна, а што не”

Гарленка Л.М.

Матросава А.В.

12.00 – 13.00

Фізкультурна-аздараўленчыя гульні “Мы са спортам сябруем”

Іванова В.У.

13.00 – 13.30

Абед

Акулава А.А.

Матросава А.В.

13.30 –13.55

Прагулка на свежым паветры


Акулава А.А.

Матросава А.В.

13.55 – 14.00

Падрыхтоўка да сну

Акулава А.А.

Матросава А.В.

14.00 –15.30

Пасляабедзенны дзённы сон

Акулава А.А.

Матросава А.В.

15.30 – 16.00

Полудзень

Акулава А.А.

16.00

Адыход дзяцей дадому

Акулава А.А.

30.10

“Здаровы свет дзяцінсва”

8.00 – 8.30

Збор дзяцей.  Ранішняя зарадка

Кулік Г.П. Іванова В.У.

Некрашэвіч А.В.

8.30 – 9.00

Сустрэча з супрацоўнікамі МНС Рэспублікі Беларусь. Заняткі па ЗЛЖ. Мінутка здароўя “Сонца, паветра і вада – нашы лепшыя сябры”


Супрацоўнік МНС

Кулік Г.П.

9.00 – 9.30

Снеданне


Кулік Г.П.


9.30 – 10.30

Прагулка на свежым паветры Пешаходная экскурсія “Мы пазнаем свет”


Каненка Ю.І.

Кулік Г.П.

10.30 – 11.15

Наведванне філіялу № 2 Гомельскай гарадской бібліятэкі № 3.

Слайд-праграма да Сусветнага дня чыстых рук “На планеце ёсць закон – уваход мурзам забаронены”

Каненка Ю.І.

Кулік Г.П.

11.15 – 12.00

Наведванне аб’яднанняў па інтарэсах.

Музычны занятак “Мы танчым і спяваем – вельмі весела жывем”


Гатальская Г.В.

12.00 – 13.00

Фізкультурна-аздараўленчыя гульні-спаборніцтвы “Вясёлыя старты”


Іванова В.У.

Некрашэвіч А.В.

13.00 – 13.30

Абед

Каненка Ю.І.

Клімянок Г.М.

13.30 –13.55

Прагулка на свежым паветры

Каненка Ю.І.

Клімянок Г.М.

13.55 – 14.00

Падрыхтоўка да сну

Каненка Ю.І.

Клімянок Г.М.

14.00 –15.30

Пасляабедзенны дзённы сон

Каненка Ю.І.

Клімянок Г.М.

15.30 – 16.00

Полудзень


Клімянок Г.М.

16.00

Адыход дзяцей дадому


Клімянок Г.М.

31.10

“Мы – за здаровы лад жыцця”

8.00 – 8.30

Збор дзяцей.  Ранішняя зарадка

Гарленка Л.М.

Іванова В.У.

8.30 – 9.00

Заняткі па ЗЛЖ. Мінутка здароўя “Рэжым дня школьніка”

Гарленка Л.М.

9.00 – 9.30

Снеданне

Гарленка Л.М.

9.30 – 10.30

Экалагічная прагулка на свежым паветры “Дрэвы Беларусі”

Матросава А.В.

Гарленка Л.М.

10.30 – 11.30

Наведванне кіназалы “МиниОн”. Прагляд тэматычнага відэафільма “Краіна вітамінія”

Матросава А.В.

Гарленка Л.М.

11.30 – 12.00

Размова з медыцынскім работнікам гімназіі “Здаровае харчаванне”. Конкурс малюнкаў “Мы – за здаровы лад жыцця!”

Гарыст І.А. Матросава А.В.

12.00 – 13.00

Спартландыя “У здаровым целе – здаровы дух!”

Іванова В.У.

Лозбенеў М.К.

13.00 – 13.30

Абед

Матросава А.В.

Клімянок Г.М.

13.30 –13.55

Прагулка на свежым паветры

Матросава А.В.

Клімянок Г.М.

13.55 – 14.00

Падрыхтоўка да сну

Матросава А.В.

Клімянок Г.М.

14.00 –15.30

Пасляабедзенны дзённы сон

Матросава А.В.

Клімянок Г.М.

15.30 – 16.00

Полудзень

Клімянок Г.М.

16.00

Адыход дзяцей дадому

Клімянок Г.М.

01.11

Падарожжа “Нехварэйка”

8.00 – 8.30

Збор дзяцей.  Ранішняя зарадка.

Клімянок Г.М.

Іванова В.У.

Маліноўскі А.М.

8.30 – 9.00

Заняткі па ЗЛЖ. Мінутка

здароўя “Загартоўванне”

Клімянок Г.М.

9.00 – 9.30

Снеданне

Клімянок Г.М.

9.30 – 10.30

Прагулка на свежым паветры “Сонца і паветра – нашы лепшыя сябры”

Клімянок Г.М.

Каненка Ю.І.


10.30 – 11.15

Наведванне філіялу № 2 Гомельскай гарадской бібліятэкі № 3. Урок экалогіі “Што здараецца са смеццем”. Майстар-класс “Смецце смела пусцім у справу”

Клімянок Г.М.

Каненка Ю.І.


11.15 – 12.00

Сустрэча з супрацоўнікамі ДАІ Рэспублікі Беларусь. Віктарына “Як я ведаю правілы дарожнага руху”

Супрацоўнік ДАІ Клімянок Г.М.

12.00 – 13.00

Спартыўныя спаборніцтвы “Хутчэй, вышэй, мацней”

Іванова В.У.

Маліноўскі А.М.

13.00 – 13.30

Абед

Каненка Ю.І.

Акулава А.А.

13.30 –13.55

Прагулка на свежым паветры

Каненка Ю.І.

Акулава А.А.

13.55 – 14.00

Падрыхтоўка да сну

Каненка Ю.І.

Акулава А.А.

14.00 –15.30

Пасляабедзенны дзённы сон

Каненка Ю.І.

Акулава А.А.

15.30 – 16.00

Полудзень

Акулава А.А.

16.00

Адыход дзяцей дадому

Акулава А.А.

02.11

“Дзень здароўя і спорту”

8.00 – 8.30

Збор дзяцей.  Ранішняя зарадка.

Акулава А.А.

Іванова В.У.

8.30 – 9.00

Заняткі па ЗЛЖ.

Аздараўленча – пазнавальная гутарка “Аб вітамінах ад А да Я”

Акулава А.А.

Назаранка Ю.М.

9.00 – 9.30

Снеданне

Акулава А.А.

9.30 – 10.30

Экалагічная прагулка на  свежым паветры “Сцяжынкамі восені” ў парку “Фестывальны”

Акулава А.А.

Кулік Г.П.

10.30 – 11.15

Наведванне музея баявой і працоўнай славы дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа № 33 г.Гомеля”

Акулава А.А.

Кулік Г.П.

11.15 – 12.00

Наведванне аб’яднанняў па інтарэсах.

Музычны занятак “Мы танчым і спяваем – вельмі весела жывем”

Гатальская Г.В.

12.00 – 13.00

Спартыўныя спаборніцтвы “Залатая скакалка”

Іванова В.У.

13.00 – 13.30

Абед

Кулік Г.П.

Гарленка Л.М.

13.30 –13.55

Прагулка на свежым паветры

Кулік Г.П.

Гарленка Л.М.

13.55 – 14.00

Падрыхтоўка да сну

Кулік Г.П.

Гарленка Л.М.

14.00 –15.30

Пасляабедзенны дзённы сон

Кулік Г.П.

Гарленка Л.М.

15.30 – 16.00

Полудзень

Гарленка Л.М.

16.00

Адыход дзяцей дадому

Гарленка Л.М.

05.11

“Дзень здаровых спраў”

8.00 – 8.30

Збор дзяцей.  Ранішняя зарадка.

Кулік Г.П.

Некрашэвіч А.В.

8.30 – 9.00

Заняткі па ЗЛЖ.

Гутарка “Меры даўрачэбнай дапамогі” . Анкетаванне “Выбар”

Кулік Г.П.

Гарыст І.А.

9.00 – 9.30

Снеданне

Кулік Г.П.


9.30 – 10.30

Экалагічная прагулка на  свежым паветры “Прыкметы позняй восені”

Кулік Г.П.

Клімянок Г.М.

10.30 – 11.15

Наведванне кіназалы “МиниОн”. Прагляд тэматычнага відэафільма “Рэжым дня”

Кулік Г.П.

Клімянок Г.М.

11.15 – 12.00

Закрыццё лагернай змены “Жылі ў лагеры мы так здорава!”

Яфрэмаў Я.У.

Назаранка Ю.М.

12.00 – 13.00

Спартыўныя эстафеты

Некрашэвіч А.В.

13.00 – 13.30

Абед

Клімянок Г.М.

Матросава А.В.

13.30 –13.55

Прагулка на свежым паветры

Клімянок Г.М.

Матросава А.В.

13.55 – 14.00

Падрыхтоўка да сну

Клімянок Г.М.

Матросава А.В.

14.00 –15.30

Пасляабедзенны дзённы сон

Клімянок Г.М.

Матросава А.В.

15.30 – 16.00

Полудзень

Матросава А.В.

16.00

Адыход дзяцей дадому

Матросава А.В.


 
Министерство образования республики Беларусь adu Академия последипломного образования Гомельский городской исполнительный комитет Гомельский областной институт развития образования Белорусский Государственный Университет Транспорта Отдел образования, спорта и туризма Гомельского горисполкома Управление образования Гомельского облисполкома Могилевский институт МВД Республики Беларусь


Создание и продвижение сайтов