Упраўленне адукацыі Гомельскага гарвыканкама
Дзяржаўная ўстанова адукацыі
«Гімназія № 36 г. Гомеля імя І. Мележа»

246029, вул. Бр. Лізюковых, 16.

Тэл./факс: прыёмная 23-13-17  
Дырэктар: 26-59-84
26-48-65, 26-49-04, 26-52-45

Е-mail: BSG36.gomel@tut.by

Карысныя спасылкі

Квітнейце пад крылом бусліным, мова, Радзіма, народ...

У 2018/2019 навучальным годзе арганізацыя адукацыйнага працэсу будзе ажыццяўляцца па чвэрцях у наступныя тэрміны:
першая чвэрць – з 1 верасня 2018 г. па 27 кастрычніка 2018 г.;
другая – з 8 лістапада 2018 г. па 22 снежня 2018 г.;
третья – з 8 студзеня 2019 г. па 23 сакавіка 2019 г.;
чацвёртая – з 1 красавіка 2019 г. па 31 мая 2019 г.

На працягу навучальнага года ўстанаўліваюцца канікулы:
восеньскія – 10 дзён з 29 кастрычніка 2018 г. па 7 лістапада 2018 г. уключна;
зімовыя – 15 дзён з 24 снежня 2018 г. па 7 студзеня 2019 г. уключна;
вясновыя – 6 дзён з 25 сакавіка 2019 г. па 30 сакавіка 2019 г. уключна;
летнія – 92 дні з 1 чэрвеня 2019 г. па 31 жніўня 2019 г.; для вучняў, якія завяршылі навучанне і выхаванне на II ступені агульнай сярэдняй адукацыі, – 80 дзён з 13 чэрвеня 2019 г. па 31 жніўня 2019 г. уключна.

 Для вучняў III класаў у ІІІ чвэрці праводзяцца дадатковыя зімовыя канікулы з 11 лютага 2019 г. па 17 лютага 2019 г. працягласцю 7 дзён

 

Графік правядзення класных гадзін у I-IV класах на І паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

Графік правядзення класных гадзін у I-IV класах
на І паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

КЛАС

Класны кіраўнік

Дзень тыдня

ЧАС

Месца правя-дзення

1 “А”

Казлова К.П.

аўторак

4 урок

2-7

1 “Б”

Лаеўская Н.М.

пятніца

5 урок

2-9

1 “В”

Цімашэнка Н.У.

пятніца

4 урок

1-3

1 “Г”

Гулева Т.С.

чацвер

4 урок

2-8

1 “Д”

Слышова Д.Ю.

аўторак

5 урок

2-6

2 “А”

Алясюк Л.В.

аўторак

5 урок

3-1

2 “Б”

Котчанка А.Б.

чацвер

5 урок

3-4

2 “В”

Кавалец І. П.

аўторак

5 урок

3-7

2 “Г”

Прычэсная Т.У.

аўторак

5 урок

3-9

3 “А”

Магонава Т.В.

панядзелак

5 урок

1-2

3 “Б”

Балахонава М.В.

панядзелак

6 урок

3-8

3 “В”

Сыпава С.К.

пятніца

5 урок

3-2

4 “А”

Гінер Т.Г.

чацвер

5 урок

3-3

4 “Б”

Нарушэвіч Г.Р.

чацвер

5 урок

3-6

4 “В”

Клімкова А.А.

панядзелак

5 урок

1-17


Графік правядзення класных гадзін у V-XI класах на І паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

Графік правядзення класных гадзін у I-IV класах
на I паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года 

Клас

Класны кіраўнік

Дзень тыдня

Час

Кабінет

5 “А”

Шульжэнка Л.А.

серада

7 урок

2-27

5 “Б”

Пархоменка Т.М.

аўторак

7 урок

3-17

5 “В”

Зайцава А.В.

пятніца

7 урок

3-22

6 “А”

Баразна С.М.

аўторак

7 урок

3-12

6 “Б”

Лявоненка В.Л.

среда

8 урок

2-18

7 “А”

Мельнікава Т.У.

пятніца

7 урок

1-20

7 “Б”

Сулімава Н.М.

аўторак

7 урок

2-24

8 “А”

Скойбеда І.П.

чацвер

7 урок

1-14

8 “Б”

Ягорава Т.М.

чацвер

7 урок

3-20

9 “А”

Дзялец Л.У.

аўторак

8 урок

2-20

9 “Б”

Баканоўская Г.А.

аўторак

7 урок

1-18

10 “А”

Раманоўская Г.М.

чацвер

6 урок

3-16

11 “А”

Ільюшчанка Г.Н.

панядзелак

6 урок

3-13


 

Графік работы кабінета інфарматыкі 3-13

Графік работы кабінета інфарматыкі  3-13

Панядзелак – пятніца

1 – 7 урок          Правядзенне вучэбных і факультатыўных заняткаў з выкарыстаннем кап’ютарных тэхналогій

15:00 – 17:00    Самападрыхтоўка вучняў, самаадукацыя настаўнікаў

Субота

10:00 – 12:00    Правядзенне вучэбных і факультатыўных заняткаў з выкарыстаннем кап’ютарных тэхналогій

12:00 – 14:00    Самападрыхтоўка вучняў, самаадукацыя настаўнікаў

Графік работы кабінета інфарматыкі 3-14

Графік работы кабінета інфарматыкі  3-14

Панядзелак – пятніца

1 – 7 урок          Правядзенне вучэбных і факультатыўных заняткаў з выкарыстаннем кап’ютарных тэхналогій

15:00 – 17:00    Самападрыхтоўка вучняў, самаадукацыя настаўнікаў

Субота

10:00 – 12:00    Правядзенне вучэбных і факультатыўных заняткаў з выкарыстаннем кап’ютарных тэхналогій

12:00 – 14:00    Самападрыхтоўка вучняў, самаадукацыя настаўнікаў


 

Графік факультатыўных заняткаў для вучняў VI – XI класаў

ГРАФІК  факультатыўных заняткаў
для вучняў VI – XI класаў
на I паўгоддзе 2018/2019  навучальнага года 

п/п

Клас

Назва

факультатыўных заняткаў

Вучэбны прадмет

Настаўнік

Кабінет

Паня-дзелак

Серада

Чацвер

Пятніца

Субота

1.

6  “А”, “Б”

Паглыбляемся ў цікавы свет утварэння  і правапісу слоў

руская мова

Зайцава Н.І.

3-17

14.15

 

 

 

2.

9  “А”

Гадзіна здароўя і спорту

фізічная культура і здароўе

Лозбенеў М.К.

спарт. зала

 

 

 

10.00

3.

9  “Б”

Гадзіна здароўя і спорту

фізічная культура і здароўе

Лозбенеў М.К.

спарт. зала

 

 

 

11.00

4.

9  “А”

Сакрэты сінтаксісу і пунктуацыі

руская мова

Скойбеда І.П.

1-14

 

 

 

09.00

5.

9  “Б”

Сакрэты сінтаксісу і пунктуацыі

руская мова

Скойбеда І.П.

1-14

 

 

 

12.00

6.

9  “А”

Складаны сказ без складанасцей

беларуская мова

Шульжэнка Л.А.

2-27

 

 

 

11.00

7.

9  “Б”

Складаны сказ без складанасцей

беларуская мова

Шульжэнка Л.А.

2-27

 

 

 

10.00

8.

9  “А”

Маё прафесійнае будучае

-

Дасько Т.В.

3-14

 

 

13.45

 

 

9.

10  “А”

Рашэнне творчых задач

фізіка

Века В.У.

2-26

13.20

 

 

 

10.

10  “А”

Культура мовы

руская мова

Скойбеда І.П.

1-14

 

 

 

11.00

11.

10  “А”

Практыкум па арфаграфіі беларускай мова

беларуская мова

Казачэнка А.А.

1-16

 

 

14.40

 

 

12.

10  “А”

Рыхтуемся да алімпіяды: лінгвістычны конкурс

беларуская мова

Паплаўная Л.В.

1-20

 

 

 

09.00

13.

10  “А”

Лексіка-граматычны практыкум

англійская мова

Ашарчук І.У.

3-18

 

15.10

 

 

14.

10  “А”

Асновы права

грамадазнаўства

Каваленка К.А.

1-16

 

 

 

12.00

15.

10  “А”

Гадзіна здароўя і спорту

фізічная культура і здароўе

Маліноўскі А.М.

спарт. зала

 

 

 

10.00

16.

11  “А”

Практыкум па пунктуацыі беларускай мовы

беларуская мова

Шульжэнка Л.А.

2-27

 

 

 

09.00

17.

11  “А”

Практыкум па беларускай мове

беларуская мова

Паплаўная Л.В.

1-20

 

 

 

10.00

18.

11  “А”

Лексіка-граматычны практыкум

англійская мова

Ашарчук І.У.

3-18

 

 

14.15

 

19.

11  “А”

Паўтараем матэматыку

матэматыка

Сулімава Н.М.

2-24

13.20

 

 

 

20.

11  “А”

Асновы права

грамадазнаўства

Каваленка К.А.

1-16

 

 

 

11.00

21.

11  “А”

Сучасная рыторыка: асновы моўных зносін

руская мова

Скойбеда І.П.

1-14

 

 

 

10.00


Графік правядзення факультатыўных заняткаў “Асновы бяспекі жыццядзейнасці”

Графік
правядзення факультатыўных заняткаў
“Асновы бяспекі жыццядзейнасці”
ў VII – IX класах
у I паўгоддзі 2018/2019 навучальнага года

КЛАС

ДЗЕНЬ ТЫДНЯ

ЧАС

НАСТАЎНІК

КАБІНЕТ

8 “А”

чацвер

14.40

Бондар Ю.У.

2-26

8 “Б”

пятніца

14.15

9 “А”

аўторак

15.10

9 “Б”

серада

15.10

Графік факультатыўных заняткаў для вучняў I-IV класаў

ГРАФІК факультатыўных заняткаў на І паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

Прозвішча, імя, імя па бацьку настаўніка


Клас

К-ць

гадзін

Журнал

Назва

Панядзе-лак

Аўторак

Серада

Чацвер

Пятніца

Кол-ны састаў

Кабінет

1

Нарушэвіч Г.Р.

1 А

1

1 А

Вытокі роднай мовы


11.55




12

1-10

2

1

Матэматычная вясёлка



11.55



13

1-10

3

1

Мая Айчына

11.55





6

1-11

4

Будзько Ю.С.

1 Б

1

1 Б

Матэматычная вясёлка





11.55

24

1-4

5

Бабовіч Н. У.

1 В

1

1 В

Вучымся гаварыць правільна





11.55

7

3-9

6

1

Матэматычная вясёлка

11.55





13

3-9

7

Клімкова А.А.

1 Г

1

1 Г

Матэматычная вясёлка


11.55




8

1-4

8

1

Вучымся гаварыць правільна

11.55





8

1-4

9

1

Мая Айчына



11.55



7

1-4

10

Кузуб Л.Ю.

1 Д

1

1 Д

Матэматычная вясёлка

11.55





22

3-4

11

1 Д

1

Асновы моўнай культуры





11.55

10

3-4

12

1 Д

1

Мая Айчына


11.55




5

3-4

13

Міронава В.В.

1 А

1

1 А

Уводзіны ў свет зам. мовы



16.00



10

3-25

14

Карцель В.М.

1 А

1

Уводзіны ў свет зам. мовы





11.55

11

1-11

15

Дасько Т.В.

1 А

1

1 А

Вучуся  творча  думаць


16.00




8

1-19

16

1 Б

1

1 Б



16.00



16

1-18

17

1 В

1

1 В




16.00


7

1-19

18

1 Г

1

1 Г





11.55

7

19

1 Д

1

1 Д





16.00

12

20

Казлова К. П.

2 А

1


Вытокі роднай мовы

12.20





6

1-16

21

Лаеўская Н.М.

2 Б

1

2 Б

Рашэнне тэкставых задач



12.20



12

3-8

22

Цімашэнка Н.У.

2 В

1

2 В

Тайна гукаў і літар

12.20





9

1-17

23

Гулева Т.С.

2 Г

1

2 Г

Тайна гукаў і літар




12.40


11

1-4

24

Слышова Д.Ю.

2 Д

1

2 Д

Вытокі роднай мовы


12.20




11

3-2

25

1

Мая Айчына

13.20





6

1-4

26

Н арушэвіч Г.Р.

2

1

2 Б

Інфарматыка, якая развівае

14.50





6

10

3-14

27

2 В

15.40

28

Захаранка К.П.

2 А

1

2 А

Уводзіны ў свет зам. мовы





12.20

7

2-19

29

Ландава Л.І.

2 А

1

2 А

Уводзіны ў свет зам. мовы





12.20

9

1-10

30

Іванова В.У.

2 А

1

2 А

Элементы логікі


15.40




7

3-18

31

2 Д

1

2 Д

Элементы логікі


16.30




8

3-18

32

Алясюк Л.В.

3 А

1

3 А

Моўны этыкет



12.30



6

3-9

33

1

Вытокі роднай мовы


12.30




6

3-25

34

Ландава Л.І.

3 А

1

3 А

Уводзіны ў свет зам. мовы




12.30


6

1-10

35

Карцель В.М.

3 А

1

3 А

Уводзіны ў свет зам. мовы




12.30


5

3-25

36

Котчанка А.Б.

3 Б

1

3 Б

Мая Айчына



12.30



7

3-4

37

1

Моўны этыкет




12.30


7

3-4

38

1

Падарожжа ў свет казкі


12.30




8

3-4

39

Маліноўскі А.М.

3 Б

1

3 Б

Шахматны ўсянавуч

10.45





6

1-11

40

Отчыч З.Д.

3 В

1

3 В

Будучае – гэта мы




12.30


7

3-8

41

1

Моўны этыкет


12.30




7

3-25

42

1

Матэматычная вясёлка

12.30





7

3-25

43

Прычэсная Т.У.

3 Г

1

3 Г

Моўны этыкет




12.30


11

3-9

44

1

Матэматычная вясёлка

12.30





11

3-9

45

Магонава Т.В.

4 А

1

4 А

Моўны этыкет

12.30





7

1-4

46

1

Матэматычная вясёлка


12.30




6

1-4

47

1

Мая Айчына



12.30



5

1-4

48

Балахонава М.В.

4 Б

1

4 Б

Моўны этыкет


12.30




10

3-8

49

Сыпава С.К.

4 В

1

4 В

Моўны этыкет



12.30



8

муз.

50

1

Падарожжа ў свет казкі




12.30


7

3-2

51

1

Мая Айчына

12.30





7

3-4

52

Гінер Т.Г.

4 Г

1

4 Г

Моўны этыкет


12.30




5

муз.

53

1

Мая Айчына




12.30


5

3-3

54

1

Падарожжа ў свет займальнай матэматыкі



12.30



5

3-3

55

Ландава Л.І.

4 Г

1

4 Г

Уводзіны ў свет зам. мовы

12.30





5

3-17

56

Яўсеенка В.В.

1

1

1 Г

Польская мова



11.55




1-17

57

3 В

1

3 В

Польская мова




10.45


6

3-9

58

4

1

4 Б

Польская мова



10.45




1-17

 


Министерство образования республики Беларусь adu Академия последипломного образования Гомельский городской исполнительный комитет Гомельский областной институт развития образования Белорусский Государственный Университет Транспорта Отдел образования, спорта и туризма Гомельского горисполкома Управление образования Гомельского облисполкома Могилевский институт МВД Республики Беларусь


Создание и продвижение сайтов